Jesteś tutaj:
 

Warto przeczytać więcej artykułów Warto przeczytać więcej artykułów

"Teraz zrozumiałem, co czuł ojciec"

Krzysztof Poziomkowski z Jeleniej Góry dopiero niedawno odnalazł na kieleckim cmentarzu miejsce spoczynku stryja Wacława Poziomkowskiego, który został siłą wcielony do Armii Czerwonej i zginął w bitwie o Kielce. – Mogę w duchu powiedzieć, że wykonałem wolę ojca, odnalazłem stryja. To są ogromne emocje – mówi. By przeczytać więcej, zajrzyj do Wywiadów.

"Polacy są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem"?

Czy można być patriotą lekko podchodząc do obowiązków zawodowych? Co wspólnego z patriotyzmem ma płacenie podatków i pomaganie słabszym? Czy słowa Norwida o Polakach są nadal aktualne? Nad współczesnym wymiarem patriotyzmu zastanawia się na swoim blogu na Portalu Wrota Świętokrzyskie Adam Jarubas. Zajrzyj na Blogowisko.

Odkrywaj tajemnice zamków i pałaców

W zamku Krzyżtopór w Ujeździe niegdyś konie jadły z marmurowych żłobów. W pałacu Wielopolskich w Chrobrzu zachwyca reprezentacyjna sala balowa, w której Filip Bajon kręcił scenę balu do filmu „Przedwiośnie". W Sobkowie można spędzić noc w pięćsetletnim skarbcu i przekąsić coś w restauracji „Pod zakutym łbem". Jednym przywrócono dawną świetność i przepych, inne są trwałą ruiną, a wciąż zachwycają majestatycznym pięknem. Poznawaj w czasie majówki świętokrzyskie zamki i pałace – po najciekawszych zaplanuj wycieczkę z naszym przewodnikiem.

Mieszka na Kaukazie, pamięta o przodku – powstańcu styczniowym

- Babcia często opowiadała o swoim dziadku, o jego bohaterskich czynach, o polskich przodkach. Udało jej się wychować mnie na polskiego patriotę, chociaż w rodzinie prawie po polsku nie mówiła, tylko po rosyjsku. Była bardzo dobra, łagodna, ale powtarzała zawsze: „Bądź twardy" – opowiada Aleksander Bogolubow, potomek zesłanego na Sybir powstańca styczniowego. Więcej przeczytasz w Wywiadach.

Szerzy się staszowska "młodzieżowa rewolucja"

Sami określają cel, sami zdobywają grant, a potem realizują projekt i rozliczają go. Mają po kilkanaście lat, ale w otoczeniu przeszkadza im wiele rzeczy i sami próbują je zmieniać. Dlaczego Staszów jest obecnie wojewódzkim ośrodkiem małej „młodzieżowej rewolucji"? Przeczytaj wywiad z Barbarą Zamożniewicz z Fundacji FARMA.

Wyświetlanie 96 - 100 z 109 rezultatów.
Pozycji na stronę 5
z 22