Jesteś tutaj:
 

Warto przeczytać więcej artykułów Warto przeczytać więcej artykułów

"Komandosi powstania styczniowego" – tak o nich mówimy

Co to jest „republika wąchocka"? Kiedy nad Wierną Rzeką pojawiają się o zmierzchu cienie rannych powstańców? Dlaczego pułk żuawów Rochebrune'a nazywamy „komandosami powstania styczniowego"? Od wydarzeń z 1963 roku mija 150 lat. Na Portalu Wrota Świętokrzyskie przypominamy to, o czym warto pamiętać. Zajrzyj do Regionaliów.

Brak zawiści. Antolski wspomina Ryszarda Miernika

„Charakterystyczną cechą Ryszarda jest całkowity brak zawiści twórczej. Odwrotnie, cieszy się z każdej książki i każdego sukcesu kolegów po piórze" – wspomina pisarz Zdzisław Antolski zmarłego niedawno Ryszarda Miernika, twórcę związanego z regionem świętokrzyskim. Czytaj więcej i komentuj na Blogu Zdzisława Antolskiego na Portalu Wrota Świętokrzyskie.

Miasto nad Końską Wodą

Poznawaj z nami bogatą przeszłość historycznych miast i miasteczek świętokrzyskich. Na Portalu Wrota Świętokrzyskie prezentujemy tym razem Końskie - miasto kanclerza wielkiego koronnego Jana Małachowskiego. Z tutejszego rodu Odrowążów pochodzi błogosławiony Iwo Odrowąż. Zajrzyj do Wizytówki Regionu.

Czego jeszcze nie wiesz o Rakowie?

W okresie swojego rozkwitu nazywane Nowym Jeruzalem i Polskimi Atenami. Odnotowane w 18. wieku w Wielkiej Encyklopedii Francuskiej. Dziś w barze Pod Gąską serwują tu pyszne regionalne potrawy z gęsiny. Na Portalu Wrota Świętokrzyskie prezentujemy kolejne świętokrzyskie miasteczko z historią wartą poznania. Zajrzyj do Wizytówki Regionu.

Wyświetlanie 106 - 109 z 109 rezultatów.
Pozycji na stronę 5
z 22