Jesteś tutaj:
 

Warto przeczytać więcej artykułów Warto przeczytać więcej artykułów

Świętokrzyskie pierwszym regionem programu Lagging Regions

wizyta komisarz Coriny Cretu w KielcachPodczas wizyty Coriny Cretu, Komisarz ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej, podpisany został list intencyjny w ramach inicjatywy Lagging Regions, która ma pomóc czterem europejskim regionom w jeszcze szybszym rozwoju. Komisarz rozmawiała z władzami województwa świętokrzyskiego również na tematy dostępności komunikacyjnej w regionie oraz kontynuacji po 2020 roku wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Uroczysta inauguracja obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Inauguracja obchodów Roku Henryka Sienkiewicza (01).jpg - Z olbrzymią przyjemnością goszczę dziś na ziemi świętokrzyskiej, ojczystej ziemi wielkiego pisarza, kochanego przez Polaków, który właśnie dla nas tworzył ku pokrzepieniu serc. Otwierając obchody Roku Henryka Sienkiewicza tu, w Oblęgorku, w jego posiadłości, chcę podkreślić wagę potrzeby szerzenia wśród obywateli postaw patriotycznych, wartości chrześcijańskich i umiłowania ojczyzny - podkreślał przebywający w Świętokrzyskiem wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Marszałek Adam Jarubas zachęcał wszystkich, zarówno dyrektorów szkół, kierowników instytucji kultury, jak i obywateli, by podejmowali inicjatywy upamiętniające postać Henryka Sienkiewicza i jego związki z naszym regionem. W spotkaniu wzięła udział również Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa, oraz Małgorzata Kowalińska, wicedyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskego.

Rolnicze targi Agrotech 2016 największe w historii

Targi Agrotech i Las - Expo 2016r (36).JPGNiemal 700 firm z kilkunastu krajów, najwięksi gracze rolniczego rynku, eksperci ośrodków doradczych, specjaliści z funduszy unijnych,  fachowcy od innowacyjnego rolnictwa oraz najnowocześniejsze sprzęty i rozwiązania w branży, w tym dwie światowe premiery firmy Ursus i Farmtrac  – Targi Agrotech w Kielcach 18 - 20 marca odbywają się na ponad 62,5 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni i są największymi w historii. Obok rolniczej wystawy trwają także XVI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. – Aby te targi były inspiracją dla tych, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwa – mówił marszałek Adam Jarubas podczas uroczystego otwarcia dwóch ekspozycji. W inauguracji targów uczestniczyli także: wicemarszałek Jan Maćkowiak, wiceprzewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś i radny Sejmiku Tomasz Zbróg.

200-lecie utworzenia Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach

Jubileusz 200-lecia szkolnictwa technicznego w Polsce  (25).JPGUroczyste posiedzenie senatów trzech uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej odbyło się w czwartek, 25 lutego, w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Wydarzenie było częścią obchodów jubileuszu 200-lecia utworzenia Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach - pierwszej uczelni technicznej na ziemiach polskich. W uroczystościach udział wziął Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Wybrano laureatów konkursu "Student - Wynalazca"

Student-wynalazca - rozstrzygnięcie konkursu (4).JPGPięć równorzędnych nagród głównych i sześć wyróżnień przyznała komisja VI edycji konkursu „Student - Wynalazca" organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską. W tym roku marszałek województwa świętokrzyskiego zdecydował o przekazaniu swojego wyróżnienia wynalazkowi z PŚ. 

Wyświetlanie 6 - 10 z 109 rezultatów.
Pozycji na stronę 5
z 22